Bel Fıtığı Ameliyatı Nasıl ve Ne Zaman Yapılmalı?

Bel fıtığı ameliyatı hangi durumlarda gereklidir? Bel fıtığı ameliyatı yöntemleri nelerdir? Bel fıtığı ameliyatı hakkında bilgiler:


Bel fıtığı tedavisinde ameliyat ne zaman şart olur?

Bazı hastalar ne yaparsanız yapın iyiye doğru gitmezler. Cerrahi dışı metotlarla iyileşmezler. İntiraktım ağrılar dediğimiz inatçı ağrılar vardır. Bunlara morfin yapılsa bile iyileşmezler. Acı içinde kıvranırlar. Bu hastalara bütün tedavi metotları denenir. İyileşmezse cerrahiye gidilir. Hastaya daha fazla acı çektirmemek gerekir. İlerleyen dönemlerde fizik vardır. Hastanın kuvveti azalır.Kötüye gider. Bu hastalarda cerrahiye gidilir. Bunların dışında acil cerrahi endikasyon vardır. Bu çok önemlidir. Hasta gecenin ilerleyen saatleri bile olsa ameliyata girip doktorlardan tarafından kurtarılır. Büyük orta hat bel fıtığında sinirler basıya maruz kalır. Bunlar felç olmaya doğru gider.Bacaklarda uyuşma ve tuvalet sorunları görülür. Bu hastalarda acil endikasyon vardır. Bir an evvel o bası kaldırılır. Hastanın normal dönmesi sağlanır.

Bel fıtığı ameliyatında hangi yöntemler kullanılır?

Bel fıtığı ameliyatında mikro teknik önemlidir. Mikro teknik de dokular görüntü alanına büyütülmüş şekilde gelmektedir. Ciltten itibaren mikro teknikle çalışıldığı için dokular kolayca korunmaktadır ve lüzumsuz kanamalar olmamaktadır bunun yanında sinir elemanlarıda korunduğu için iyi sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Birde mikro endoskopik teknik vardır. Mikro endoskopik teknikte de adele lifleri arasında genişleticilerle geçiliyor ve daha güzel korunmuş oluyor adeleler. Her iki teknik de iyi sonuçlar elde edilmektedir.

Bel fıtığı tedavi edildikten sonra tekrar edebilir mi?

Bel fıtığı tedavi edildikten sonra bazı hastalarda hastalık aynı seviyeden tekrarlanabilir, bazılarında ise başka yerde oluşma olasılığı vardır. Burada önemli olan hastada aynı yerde fıtık oluşmuş ise hastayı çok iyi incelemek gerekir. Çünkü hasta incelenirken yapılan bir yanlış diğer yanlışları beraberinde getirir onun için burada uzmanın tecrübesi çok önemlidir. Onun için hastalar çok iyi bakılmalı mr ları iyi incelenmeli ve bunun sonucunda hastalık iyi teşhis edilmeli ve bir kerede tedavi edilmelidir.

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.321 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı