Bel Fıtığı Tedavisi: Bel Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir?

Bel fıtığının tedavisi için fizik tedavi, bazen de ameliyat önerilmektedir. Bel fıtığının başlangıç durumu ya da ilerlemiş durumu için uygulanması gereken tedaviler hakkında bilgi vermek istedik.


Bel fıtığı başlangıç aşamasında ise nasıl bir tedavi tercih edilir?

Bel fıtığının İlk aşamasında ilk önce konzerrvatif tedavi tercih edilir. Bunlar mesela istirahat etme olabilir. istirahat eskiden uzun süre bir kaç hafta yapılırdı şimdi ise iki üç gün arasında ki istirahatlar yeterli oluyor. Daha fazlası bel fıtığı tedavisinde önerilmemektedir. Bel fıtığı tedavisinde istirahatin yanında ilaçlar tedavi yönteminde kullanılmaktadır. Bu ilaçlar ağrı kesiciler, adele gevşeticiler olabilir. Bunların dışında tedavi yönteminde hasta fizik tedavi görebilir. Fizik tedavi süresi on gün veya daha fazla sürebilmektedir bunu doktor kendisi belirler. Bu uygulanan yöntemlerin hiçbiri hastaya iyi gelmiyorsa cerrahi tedavi uygulanacaktır.

Bel fıtığı nasıl tedavi edilir?

Bel fıtığının çeşitli safhasında değişik tedavi metotları kullanılmaktadır. Öncelikle biz cerrahi dışı metotları tercih ediyoruz. Bunlarla iyileşmiyorsa çoğu hastalar cerrahi dışı metotlarda iyileşir. Öyle hastalar vardır ki cerrahi dışı metotlarla iyileşmezler.Cerrahide mikro tekniği, mikro endoskobi tekniği uyguluyoruz. Hastalar ameliyattan sonraki dönemde rahat ederler.

Yorum yapmak ister misiniz?!

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 2.455 )

Tırnak Kırılması Neden Olur? Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir?

Tırnak Kırılması Neden Olur? Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir?Bu yazımızda sizlere tırnak kırılması hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Tırnak kırılması, pek çok kişinin başına ... ( 3.019 )

Baş Ağrısı İçin Doğal Çözüm: Nane Yağı ve Nane Yağının Faydaları

Baş Ağrısı İçin Doğal Çözüm: Nane Yağı ve Nane Yağının FaydalarıMigren hastalığı olmak üzere diğer başağrısı türlerinin nane yağının başta, boyun, ense ve kas ... ( 2.743 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı