Bel Fıtığı Tedavisi: Bel Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir?

Bel fıtığının tedavisi için fizik tedavi, bazen de ameliyat önerilmektedir. Bel fıtığının başlangıç durumu ya da ilerlemiş durumu için uygulanması gereken tedaviler hakkında bilgi vermek istedik.


Bel fıtığı başlangıç aşamasında ise nasıl bir tedavi tercih edilir?

Bel fıtığının İlk aşamasında ilk önce konzerrvatif tedavi tercih edilir. Bunlar mesela istirahat etme olabilir. istirahat eskiden uzun süre bir kaç hafta yapılırdı şimdi ise iki üç gün arasında ki istirahatlar yeterli oluyor. Daha fazlası bel fıtığı tedavisinde önerilmemektedir. Bel fıtığı tedavisinde istirahatin yanında ilaçlar tedavi yönteminde kullanılmaktadır. Bu ilaçlar ağrı kesiciler, adele gevşeticiler olabilir. Bunların dışında tedavi yönteminde hasta fizik tedavi görebilir. Fizik tedavi süresi on gün veya daha fazla sürebilmektedir bunu doktor kendisi belirler. Bu uygulanan yöntemlerin hiçbiri hastaya iyi gelmiyorsa cerrahi tedavi uygulanacaktır.

Bel fıtığı nasıl tedavi edilir?

Bel fıtığının çeşitli safhasında değişik tedavi metotları kullanılmaktadır. Öncelikle biz cerrahi dışı metotları tercih ediyoruz. Bunlarla iyileşmiyorsa çoğu hastalar cerrahi dışı metotlarda iyileşir. Öyle hastalar vardır ki cerrahi dışı metotlarla iyileşmezler.Cerrahide mikro tekniği, mikro endoskobi tekniği uyguluyoruz. Hastalar ameliyattan sonraki dönemde rahat ederler.

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.321 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı