CİLT LEKELERİ İçin Bitkisel Tedavi ve Doğal Yöntemler

CİLT LEKELERİ İçin Bitkisel Tedavi ve Doğal Yöntemler… Cilt Lekesi için doğal ve bitkisel karışımlar… Cilt Lekesi İçin Hazırlanması Kolay Doğal Kremler… Suna Dumankaya’dan Cilt Lekeleri için faydalı öneriler…

Cilt lekesi sorunu olanlar için faydalı, evde hazırlanabilecek kremler ve ilaçlar… Cilt lekeleri için evde hazırlanabilecek doğal ilaçlar, losyonlar, karışımlar ve ilaçlar… Cilt lekeleri için Suna Dumankaya’dan faydalı tavsiyeler…

Hazırlanan bu bitkisel ilaçlar cilde sürülmeden önce kaşınan yer ılık su ile pansuman yapılmalıdır.


* Nişadır bal ile karıştırılarak krem kıvamına getirildikten sonra hazırla­nan bu karışımdan günde iki defa ve tedavi süresince leke olan yere sürülür.
* Yumurta akı ve rendelenmiş limon kabuğu krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılarak yoğrulur. Hazırlanan bu kremden, ban­yodan bir saat önce masaj yapılarak cilde sürülür.

* Eşit miktarda elma suyu ile limon suyu karıştırılır. Hazırlanan bu karışıma zeytinyağı ve süt ilâve edilerek kaynatılır. Elde edilen bu karışım soğuduktan sonra cilde masaj yapılarak sürülür.
* Rendelenen havuçtan elde edilen suyu, killi toprak ile karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı zeytinyağı ile karıştırarak merhem kıvamına gelinceye kadar yoğurun. Bu karışımı tedavi süresince, gün aşırı lekeli cildinize sürün.

Cilt lekesi sorunu olanlar için faydalı, evde hazırlanabilecek doğal ilaçlar… Cilt lekeleri için Suna Dumankaya’dan faydalı tavsiyeler…

2 yorum yapılmış »

  • cansu demiş ki:

    hocam yüzümdeki siyah nokta ve lekeler için bitkisel otlar varmı bana ne öneriyorsunuz

  • hülya demiş ki:

    hocam yüzümdeki lekeler kahve rengi buna nasıl bitki önerirsiniz teşşekürler

Yorum yapmak ister misiniz?!

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 2.453 )

Tırnak Kırılması Neden Olur? Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir?

Tırnak Kırılması Neden Olur? Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir?Bu yazımızda sizlere tırnak kırılması hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Tırnak kırılması, pek çok kişinin başına ... ( 3.019 )

Baş Ağrısı İçin Doğal Çözüm: Nane Yağı ve Nane Yağının Faydaları

Baş Ağrısı İçin Doğal Çözüm: Nane Yağı ve Nane Yağının FaydalarıMigren hastalığı olmak üzere diğer başağrısı türlerinin nane yağının başta, boyun, ense ve kas ... ( 2.742 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı