CİLT LEKELERİ İçin Bitkisel Tedavi ve Doğal Yöntemler

CİLT LEKELERİ İçin Bitkisel Tedavi ve Doğal Yöntemler… Cilt Lekesi için doğal ve bitkisel karışımlar… Cilt Lekesi İçin Hazırlanması Kolay Doğal Kremler… Suna Dumankaya’dan Cilt Lekeleri için faydalı öneriler…

Cilt lekesi sorunu olanlar için faydalı, evde hazırlanabilecek kremler ve ilaçlar… Cilt lekeleri için evde hazırlanabilecek doğal ilaçlar, losyonlar, karışımlar ve ilaçlar… Cilt lekeleri için Suna Dumankaya’dan faydalı tavsiyeler…

Hazırlanan bu bitkisel ilaçlar cilde sürülmeden önce kaşınan yer ılık su ile pansuman yapılmalıdır.


* Nişadır bal ile karıştırılarak krem kıvamına getirildikten sonra hazırla­nan bu karışımdan günde iki defa ve tedavi süresince leke olan yere sürülür.
* Yumurta akı ve rendelenmiş limon kabuğu krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılarak yoğrulur. Hazırlanan bu kremden, ban­yodan bir saat önce masaj yapılarak cilde sürülür.

* Eşit miktarda elma suyu ile limon suyu karıştırılır. Hazırlanan bu karışıma zeytinyağı ve süt ilâve edilerek kaynatılır. Elde edilen bu karışım soğuduktan sonra cilde masaj yapılarak sürülür.
* Rendelenen havuçtan elde edilen suyu, killi toprak ile karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı zeytinyağı ile karıştırarak merhem kıvamına gelinceye kadar yoğurun. Bu karışımı tedavi süresince, gün aşırı lekeli cildinize sürün.

Cilt lekesi sorunu olanlar için faydalı, evde hazırlanabilecek doğal ilaçlar… Cilt lekeleri için Suna Dumankaya’dan faydalı tavsiyeler…

2 yorum yapılmış »

  • cansu demiş ki:

    hocam yüzümdeki siyah nokta ve lekeler için bitkisel otlar varmı bana ne öneriyorsunuz

  • hülya demiş ki:

    hocam yüzümdeki lekeler kahve rengi buna nasıl bitki önerirsiniz teşşekürler

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.321 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı