Diş eti iltihabı tedavisi: Dişeti İltihabı Nasıl Tedavi Edilir?

Diş eti tedavisi sadece ilaçla tedavi olacak bir hastalık değildir. Hekim müdahalesini gerektiren nadir hastalıklardan biridir. Dişi eti rahatsızlığı olan kişi mutlaka bir hekim tarafından kontrol edilmelidir. Tedavi diş etinin iltihabının düzeyine göre değişir.


Eğer başlangıç aşamasında bir diş eti iltihabı varsa mutlaka ağızda bakteri plağına tükürükten çökelen minerallerle oluşan diş taşlarının mutlaka temizlenip diş ve kök düzeyinin pürüzsüz hale getirilmesi sağlıklı diş eti oluşturularak birinci aşaması yapılır. Eğer birinci aşama yapılmamışsa yada gecikmişse diğer aşamaya geçilir. Bir sonraki aşama diş eti cebinin daha derin olduğu biraz daha ilerlemiş diş eti iltihabı durumudur. Bu tip durumlarda sadece diş taşı temizliği veya diş hekiminin kullanacağı aletlerin ulaşabileceği aştığı zaman küretaj denilen ikinci aşama tedavi uygulanır. Küretajda ancak cebin üç dört milimetresine kadar ulaşılabilir. Bir süre küretajlarla sadece ilerleme engellenebilir. Çok daha büyük ceplerde yani 4-5 milimetrenin üzerinde ki ceplerde dişetini açıp derinliklere ulaşılabilir.

Diş eti iltihabı için antibiyotik kullanımı

Hastada apse oluşmuş ise, antibiyotik doktor tarafından önerilebilinir. Yoksa çoğu vakada antibiyotik önerilmez. Ancak hastada ateş yükselmesi, yutkunma zorluğu oluşursa antibiyotik kullanılabilir. Gereksiz yere antibiyotik kullanmayınız.

Dişeti iltihabı için bitkisel çözüm

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.321 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı