Doğal Yüz Maskeleri: KIRIŞIKLIK İçin Maskeler

Doğal Yüz Maskeleri: KIRIŞIKLIK İçin Maskeler… Kolay hazırlanabilen, basit, evde yapılanilen kırışıklar için faydalı cilt maskeleri nelerdir? Kırışık cilt ve yüz için yararlı maskeler… Kırışıklık için doğal cilt maskeleri nasıl yapılır? Kırışıklara karşı maske yapılışı… KIRIŞIKLIK İçin Maskeler: Yumurta akı-bal maskesi, Kaymak- Elma maskesi, Ihlamur Maskesi, Badem Yağı Maskesi…

KIRIŞIKLIK İçin Maskeler: Yumurta akı-bal maskesi:
1 yumurta akı ile 2 yemek kaşığı çiçek balı iyice karıştırılır, yüze sürülür ve 20 dakika etkilenmeye bırakılır. Süre sonunda yüz ılık suyla yıkanır.

Her gün ısırganotu çayı ile yıkanan yüz gerginleşir.


KIRIŞIKLIK İçin Maskeler: Kaymak- Elma maskesi
- Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin.

Faydası: Kaymak cildi yumuşatır, nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandırır. Kırışıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması için önemli bir besindir.

KIRIŞIKLIK İçin Maskeler: Ihlamur Maskesi
- Bir miktar ıhlamurun çiçek ve yapraklarını ezin. Daha sonra süt ve salatalık suyu ilave ederek krem kıvamına gelinceye kadar yoğurun ve gece yatmadan önce cildinize iyice sürün. Bu maskeyi haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

KIRIŞIKLIK İçin Maskeler: Badem Yağı Maskesi
- Aynı miktarlarda acı badem yağı, pirinç unu ve 1 yumurtanın sarısını bir kabın içinde iyice karıştırın.Daha sonra krem kıvamına gelinceye kadar süt ilave ederek yoğurun.Hazırladığınız kremi banyodan bir saat önce cildinize masaj yaparak sürün. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

6 yorum yapılmış »

 • ahsen demiş ki:

  gerçekten işe yarıyormu

 • Anonim demiş ki:

  havuç maskesi hangi cilt tipine uygundur benimki çok kuru mesela aydınlatmanızı rica ediyorum

 • Anonim demiş ki:

  hangi maske kuru ciltler uygundur

 • Gülsüm demiş ki:

  Yorumlara niye cevap verilmiyor..

 • Gülsüm demiş ki:

  Anonim bildiğime göre buğday unu maskesi kuru ciltlerde iyi sonuç veriyormuş.

 • birsen demiş ki:

  ben 36 yaşındayım yüzüm çok kırışmaya başladı deniyorum ama işe yaramıyor ne yapabilirim teşekkürler

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.318 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı