GÖBEK ERİTME SIRLARI: Göbeğimi Nasıl Eritebilirim? Düz Bir Karna Nasıl Sahip Olabilirim?

GÖBEK ERİTME SIRLARI: Göbeğimi Nasıl Eritebilirim? Düz Bir Karna Nasıl Sahip Olabilirim? Düz ve sıkı bir karın sahibi olmak için ne yapmalıyım? Göbek eritmek için neler yapılabilir? Göbeğimi eritmek istiyorum. Yediğim Besinlerdeki Yağ ve Karbonhidrat Oranları ne olmalıdır? Yağ bağlamış akerdeon görünümlü bir göbeğim var, bundan nasıl kurtulabilirim? Göbek eritme için faydalı tavsiyeler… Göbeğimi eritmek istiyorum… Zayıflama ve kilo verme tavsiyeleri… Göbeğimi nasıl eritirim? Göbet eritmem için ne yapmam gerekiyor? Göbek eriten yöntemler nelerdir? Koca bir karından ve göbekten kurtulma çareleri arıyorum… Bir türlü kilo veremiyorum, göbeğimi eritemiyorum diyenler için öneriler, püf noktaları…


GÖBEK ERİTME SIRLARI: Göbeğimi Nasıl Eritebilirim?

Sıkı ve düz bir karın sahibi olmak istiyorsanız, sabırlı olmak zorundasınız. Özellikle uzmanların önerileri doğrultusunda hareket etmeniz gerekiyor. İstenilen ölçülerde, düzgün ve orantılı bir vücuda sahip olmak ve göbeğinizden kurtulmak için şunlara dikkat etmeniz gerekiyor:

Göbeğimi eritmek için Nasıl Beslenmeliyim? Düz bir karın sahibi olabilmek için, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ‘beslenme’ konusudur. Yağlardan kurtulmak için öncelikle kan şekeri seviyesini kontrol altına almanız gerekiyor. Bu da en iyi günde 4-6 öğünle sağlanır. 6 öğün deyince gözleri ışıldayan göbekli okurlarımız için, kadinvegüzellik.net olarak baştan söyleyelim, masalar dolusu yemek hayal etmeyin. Bir öğün, sebzeli bir omlet de olabilir, meyve doğradığınız bir mısır gevreği de, ya da yarım fincan pilavla bir parça tavuk ve bolca salata veya bir elma. Temel olarak üç ana ve üç ara öğün tüketebilirsiniz. Asıl amaç, az ama sık yemektir. Böylece ihtiyacınız kadar protein ve karbonhidrat ve az miktarda da yağ tüketmiş olursunuz.

Zayıflama Önerileri: Ender Saraç GÖBEK ERİTEN DİYET

Göbeğimi eritmek istiyorum. Yediğim Besinlerdeki Yağ ve Karbonhidrat Oranları ne olmalıdır?
Alınan kalorilerin yüzde 80′inin karbonhidratlardan gelmesi halinde, sıkı ve düz bir karna sahip olmak pek mümkün olmuyor. Oranlar değişebilir, ama kalorilerin yüzde 55′inden fazlasının karbonhidrattan alınması, vücuttaki yağdan kurtulmada pek yardımcı olmaz. Vücut tolere edebiliyorsa, az miktarda karbonhidrat alarak diyet yapılabilir. Göbeğimizi eritmek istiyorsak önemli olan, yüzde 55 sınırını aşmamaktır.

Göbek Eritmek İçin zamanlamanın beslenmedeki rolü ne olmalıdır?
Bünyeye giren yağ miktarı azaldıkça, vücut bir tür alarma geçerek, alınan yağı depolamaya çalışır. Bu nedenle gün içinde her 2-3 saatte bir, bir şeyler yenilmesi öneriliyor. Bu, vücuttaki yağı yakmaya yardımcı olur.

Doktor Gürkan Kubilay dan Karın, kalça ve basen eriten diyet tavsiyesi için tıklayın

Kalori Hesabı Yapmak: Göbek eritmek için kalori hesabını bilmek ve dikkat etmeniz gerekmektedir
Yukarıda belirtilenlerin hepsini uyguladığı halde, yine de düz bir karna sahip olamayanlar, kilolarını sabit tutmak için günde kaç kalori alacaklarını öğrenmeleri gerekiyor. Bunu da biraz uğraşıp deneme yoluyla öğrenebilirsiniz. Ayrıca, tükettiğiniz toplam kaloriyi, kaç gram protein, karbonhidrat ve yağı tükettiğinizi de belirleyip yazmalısınız.

Kalori azaltma göbeğinizden kurtulmak için şarttır
Kiloyu sabit tutmak için alınması gereken günlük kalori miktarı bulunduktan sonra, alınan kalori miktarının 200 kalori kadar azaltılması gerekiyor. Hedef, yiyebildiğiniz kadar yiyip, yine de yağ yakmaya devam etmek ama bu arada da kas kaybına uğramamaktır. Olabildiğince az yemeyi hedeflerseniz, elde edeceğiniz tek şey metabolizmanızı yavaşlatmak ve kas dokusundan kaybetmek olacaktır. İlk hafta sonra verdiğiniz, kilodan çok, vücutta birikmiş su olacaktır. Esas ondan sonra kilo vermeye başlarsınız.

Tutarlı olmak zorundasınız, yoksa göbek eritmeniz hayalden öteye zor gider
Haftanın 6 günü bu program uygulanıp, haftada bir gün istenilen bir besinden bir porsiyon tüketilebilir. Ancak burada önemli olan şey abartmamaktır. Çünkü abartmanız halinde kan şekeri seviyesi tekrar yükselebilir ki, bu da yağ yakmanızı durdurur.

Ağırlık çalışması yapalım
Haftada 2-3 kez yapılacak 35 dakikalık (bir saate de çıkılabilir) ağırlık çalışması, hem vücuttaki kas kütlesini, hem de metabolizma hızını arttırır; çünkü kas, yağdan daha çok kalori yakar. Bu şekilde günde fazladan 30 ila 50 kalori yakabilirsiniz. Ağırlık çalışmasına karın egzersizlerini de dahil etmelisiniz. Böylece bir yandan vücudunuzdaki yağ miktarını azaltırken, diğer yandan da karnınızı sıkılaştırmış olursunuz.

Kardiyovasküler egzersizler: Egzersiz yapmayı unutmamak lazım
Haftada 3 ila 5 gün, 30-40 dakikalık orta yoğunlukta kardiyo egzersizleri (yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklet vs) yapılması da önerilenler arasında. Başlangıç seviyesindekiler, egzersizin yoğunluğunu kademeli olarak arttırmalılar. Eğer zaten belli bir seviyedeyseniz, haftanın iki günü daha yoğun program uygulayabilirsiniz. Bunu düzenli uygular, yediklerinize dikkat eder ve bu rutini her 3-4 haftada bir değiştirirseniz, düz bir karna sahip olabilirsiniz.

4 yorum yapılmış »

 • idil demiş ki:

  lütfen biraz daha ayrıntılı yazın ve eritmek için ne yapıla bilir

 • Anonim demiş ki:

  bende göbek çok eritmek istiyorum

 • NAZLI demiş ki:

  fazla gömeğim yok ama daha düz olsun ki dar kıyafetler giyelim ki………….kıskansınlar

 • elif demiş ki:

  of ya dediklerinizin çoğunu zaten yapıyorum zayıfı ama hala göbeği.var:(

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.321 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı