Göz Nezlesinde Damla Kullanımı

Göz nezlesi ismi verilen hastalıklar gözün ön kısmının enflamasyonunu yitirirler. Bu nedenle de ilaç kullanmak gerekir. Bunların çoğunda göz hekiminin seçeceği damlalar ön plandadır.


Muhakkak ilaç kullanmak doğrudur. Ancak bunun seçimi bir eczacının ya da bir hastanın kendisine bağlı değildir. Bilinçsiz olarak kullanılan ilaçlar göze zarar verebilir. Bir viral konjonktivitte kullanılacak olan bir antibiyotik viral konjonktiviti çok daha fazla artırabilir.Kortizon içeren damlalar ise gözü bir taraftan tedavi ederken bir taraftan da direncini düşüren damlalardır. Gerektiği yerlerde gözü tedavi ederler. Ancak örneğin bakteriyel konjonktivit ya da viral konjonktivitte ters tepki verebilirler. Bu nedenle bunların kullanımı muhakkak göz hekimine bırakılmalıdır. Kortizonu hekimin bir kere vermiş olması devamlı kullanmayı gerektirmez. Kortizonlu damlalar ya da sistemik hap olarak kullanılan kortizon uzun vadeli diğer komplikasyonlar yanında göz tansiyonuna neden olabilir.

Göz hastalıkları hakkındaki tüm yazılarımız için tıklayın

Yorum yapmak ister misiniz?!

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 2.455 )

Tırnak Kırılması Neden Olur? Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir?

Tırnak Kırılması Neden Olur? Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir?Bu yazımızda sizlere tırnak kırılması hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Tırnak kırılması, pek çok kişinin başına ... ( 3.022 )

Baş Ağrısı İçin Doğal Çözüm: Nane Yağı ve Nane Yağının Faydaları

Baş Ağrısı İçin Doğal Çözüm: Nane Yağı ve Nane Yağının FaydalarıMigren hastalığı olmak üzere diğer başağrısı türlerinin nane yağının başta, boyun, ense ve kas ... ( 2.743 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı