Grip Belirtileri Nelerdir? Grip Belirtileri

Grip olduğumuzu nasıl anlarız? Bu yazımızda grip belirtileri ve grip teşhisi hakkında bilgi vereceğiz. Soğuk algınlığı ile grip arasındaki farklardan da bahsedeceğiz.


Grip ile Soğuk Algınlığı Arasındaki Farklar

BELİRTİLER GRİP SOĞUK ALGINLIĞI
Ateş Yüksek Ateş (>38 0C) Nadir
Baş Ağrısı Sıklıkla Nadir
Kas – Eklem Ağrısı Sıklıkla Hafif
Bitkinlik Şiddetli ve günlerce sürebilir Yok
Burun Akıntısı Hafif Sıklıkla
Hapşırma Kimi zaman Sıklıkla
Öksürük Kuru, orta şiddette Hafif
Diğer Özellikler
Yatak İstirahati Gerektirir Gerektirmez
Komplikasyonlar Sinüzit, orta kulak iltihabı, bronşit, zatürre, ensefalit, ölüm Sinüs konjeksiyonu, kulak ağrısı

Grip Belirtileri

Grip; gribal enfeksiyon akut sinüzit gibi diğer soğuk algınlıkları ile karışabilir. Gribin diğer rahatsızlıklardan farkı tablonun daha ağır olmasıdır.Belirtileri; ateş, kırgınlık, halsizlik, kas ve ekrem ağrıları, burun tıkanıklığı ve burun akıntılarıdır.

Grip gribal enfeksiyon soğuk algınlığı birbirine çok benzeyen rahatsızlıklardır. Grip influenza adını verdiğimiz virüsün neden olduğu çok ciddi bir burun iltihabıdır. Daha çok kas ekrem ağrısı baş ağrısı yüksek ateş burun tıkanıklığı burun akıntısı ile karakterize bir rahatsızlıktır. Çok ciddi anlamda yatak istirahati etkili ilaç tedavisinin uygulanması gereken bir rahatsızlıktır. Gribal enfeksiyon ise grip virüsüne benzer diğer farklı virüslerin yine grip tablosuna benzer şikayetlerin olması ile bu ismi alıyor. Gribal enfeksiyon daha genel bir terimdir. Grip gribal enfeksiyon soğuk algınlığı diye adlandırdığımız rahatsızlıklar üst solunum yolu enfeksiyonları arasında en sık rastlanan rahatsızlıklardır.

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.321 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı