Horlamaya Son, Horlamaya Bitkisel Çözüm

Geceleri horlayanlar için bazı çözüm önerilerinden bahsetmek istiyoruz. Doğal yöntemler ile birlikte, bazı önerilerimiz de var. Bunları uygulayarak horlamaya çözüm bulabilirsiniz.


Horlamanın tedavisi

Horlama tedavisi nedenine göre yapılmalıdır. Burun kemik eğriliği varsa bu düzeltilmeli,burun etindeki şişlik giderilmeli, kronik sinüzit ortadan kaldırılmalıdır. Aynı şekilde dil kökü küçültülmeli vula büyükse kısaltılmalı büyük geniz eti ve bademcikler ortadan kaldırılmalıdır. Yapılan bütün tedavilere rağmen tedavi sonuçlanmayabilir. Horlama tedavisinde altın standart uyku testidir ciddi hastalarda mutlaka ameliyat öncesinde bu test yaptırılmalıdır. Son yıllarda bu teste eklenen çok ciddi bir yaklaşım vardır ameliyat öncesinde hasta hafif uyutulup horlamanın yeri saplanır ve horlama yerine cerrahi uygulanır. Bu başarı oranını yüzde doksanlara kadar yükseltmiştir. Yinede bu hastaların erken yemek yemesi ve yemekten üç dört saat sonra uykuya dalması gerekir.

Horlamaya Bitkisel Çözüm

  • Birer tutam sinirli yaprak, mazı, mersin yaprağı, kekik birlikte 1 bardak sirke içine atılır ve kaynatılır Bu karışım gün içerisinde bir kaç kez gargara yapılabilir.
  • Ham mazı, 5 gram nişadır ve 5 gram şap, toz haline getirilir. Küçük dilinize pamuklu çubuk yardımı ile sürülebilir.
  • Bir miktar sirkenin içine şap atılıp karıştırılır ve bununla gargara yapılır.
  • Sirke ve nar kabuğunu da deneyebilirsiniz.

Yorum yapmak ister misiniz?!

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 2.453 )

Tırnak Kırılması Neden Olur? Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir?

Tırnak Kırılması Neden Olur? Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir?Bu yazımızda sizlere tırnak kırılması hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Tırnak kırılması, pek çok kişinin başına ... ( 3.017 )

Baş Ağrısı İçin Doğal Çözüm: Nane Yağı ve Nane Yağının Faydaları

Baş Ağrısı İçin Doğal Çözüm: Nane Yağı ve Nane Yağının FaydalarıMigren hastalığı olmak üzere diğer başağrısı türlerinin nane yağının başta, boyun, ense ve kas ... ( 2.738 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı