Horlamaya Son, Horlamaya Bitkisel Çözüm

Geceleri horlayanlar için bazı çözüm önerilerinden bahsetmek istiyoruz. Doğal yöntemler ile birlikte, bazı önerilerimiz de var. Bunları uygulayarak horlamaya çözüm bulabilirsiniz.


Horlamanın tedavisi

Horlama tedavisi nedenine göre yapılmalıdır. Burun kemik eğriliği varsa bu düzeltilmeli,burun etindeki şişlik giderilmeli, kronik sinüzit ortadan kaldırılmalıdır. Aynı şekilde dil kökü küçültülmeli vula büyükse kısaltılmalı büyük geniz eti ve bademcikler ortadan kaldırılmalıdır. Yapılan bütün tedavilere rağmen tedavi sonuçlanmayabilir. Horlama tedavisinde altın standart uyku testidir ciddi hastalarda mutlaka ameliyat öncesinde bu test yaptırılmalıdır. Son yıllarda bu teste eklenen çok ciddi bir yaklaşım vardır ameliyat öncesinde hasta hafif uyutulup horlamanın yeri saplanır ve horlama yerine cerrahi uygulanır. Bu başarı oranını yüzde doksanlara kadar yükseltmiştir. Yinede bu hastaların erken yemek yemesi ve yemekten üç dört saat sonra uykuya dalması gerekir.

Horlamaya Bitkisel Çözüm

  • Birer tutam sinirli yaprak, mazı, mersin yaprağı, kekik birlikte 1 bardak sirke içine atılır ve kaynatılır Bu karışım gün içerisinde bir kaç kez gargara yapılabilir.
  • Ham mazı, 5 gram nişadır ve 5 gram şap, toz haline getirilir. Küçük dilinize pamuklu çubuk yardımı ile sürülebilir.
  • Bir miktar sirkenin içine şap atılıp karıştırılır ve bununla gargara yapılır.
  • Sirke ve nar kabuğunu da deneyebilirsiniz.

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.321 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı