İBRAHİM SARAÇOĞLU SAÇ DÖKÜLMESİ Lavanta Kürü

Prof. Doktor İBRAHİM SARAÇOĞLU SAÇ DÖKÜLMESİ Lavanta Kürü… Saç dökülmesi sorununa karşı ne yapabilirim? Saçımın dökülmesini nasıl önlerim? Saçı dökülenler için Saç dökülmesini önleyici bitkisel lavanta kürü nasıl yapılır? Saç yıkama kürü ve içme kürü ile saç dökülmesi sorunudan kurtulmak ister misiniz?


Saç dökülmesine karşı uygulaması oldukça kolay olan ev yapımı bitkisel kür : Lavanta kürü

Lavanta kürü evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir kürdür. Lavanta ile saç yıkanır, ve lavanta suyu içilir. İki kısımdan oluşan bu kürün tarifi şöyledir:

Saç dökülmesi sorunu için İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen lavanta kürü nasıl yapılır?
Lavanta kürü: Saç Yıkama Kürü
Bu kürü uygulamak için önce saçlarınızın yıkanmış olması gerekir. 3 bardak suyu tencerede kaynatınız su kaynadıktan sonra bir tatlı kaşığı içine atınız ve hafif ateşte 5 dakika hafif ateşte demleyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra ocaktan indiriniz ve sıcakken süzünüz. Ilıyınca saçlarınızı iyicice bu lavanta suyu ile ıslatınız. Yarım saat etki etmesini bekleyiniz. Yarım saat sonra saçlarınızı sadece durulayıp kurulayınız. İki ay boyunca saçlarınızı yıkadıktan sonra bu lavanta kürünü uygulayınız.

Lavanta kürü: İçme Kürü
Bir tatlı kaşığı lavantayı 300 ml (yaklaşık bir buçuk su bardağı) suda 7 dakika hafif ateşte demleyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra, ılımasını beklemeden süzülmesi gerekir. Süzme işlemi tamamlandıktan sonra içmek için ılımasını bekleyiniz. 15 gün boyunca gün aşırı akşam yemeklerinden iki saat sonra bir çay bardağı dolusu içilmesi gerekir. Her defasında (her kullanımda) taze olarak hazırlanması şarttır. 15 gün sonra 10 gün ara veriniz ve tekrar 15 gün boyunca gün aşırı kullanılır ve kür sonlandırılır.

Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zamanbu lavanta kürü uygulanabilir. Saçlarınızda kepek var ise veya saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırmak istiyorsanız, bunun için ısırgan otu kürü uygundur. İbrahim Saraçoğlu tavsiyeli Kepek Önleyici Isırgan Otu Kürü

Ahmet Maranki tavsiyeli Saç Dökülmesi Sorunu için faydalı Ceviz kabuğu kürü

Saç dökülmesi ile ilgili tüm yazılar için tıklayın

2 yorum yapılmış »

  • SEVİL demiş ki:

    BEN 2 AY BOYUNCA DENEDİM LAVANTA KÜRÜNÜ SAÇ DÖKÜLMEM DURDU DENEYİN GÖRECEKSİNİZ.

  • GAMZE demiş ki:

    BENDE LAVANTA KÜRÜNÜ UYGULAMAK İSTİYORUM BUNUN İÇİN LAVANTANIN ÇİÇEKLERİNİ Mİ KULLANIYORUZ.HERHANGİ BİR YAN ETKİSİ OLUR MU KORKUYORUM…

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.318 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı