İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeli Troid Hastaları için DEREOTU Kürü ve Tedavisi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeli Troid Hastaları için DEREOTU Kürü ve Tedavisi nasıl yapılır? Tiroid (hipotiroid ya da hipertiroid) şikayetlerine karşı dereotu tedavisi nasıl yapılır? Hipotiroid (Tiroidin yavaş çalışması) ya da Hipertiroid (Tiroidin hızlı çalışması) hastaları için sağlık tavsiyeleri nelerdir? Hipotiroid (Tiroidin yavaş çalışması) ya da Hipertiroid (Tiroidin hızlı çalışması) hastaları için dere otu faydalı mıdır? Hipotiroid (Tiroidin yavaş çalışması) ya da Hipertiroid (Tiroidin hızlı çalışması) hastalıklarında yararlı Dereotu kürü nasıl yapılır? Ne kadar süre kullanılır? Troid- troit- tiroid- tiroit hastalarına özel dereotu kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu sizlere Tiroid (hipotiroid ya da hipertiroid) şikayetlerine karşı  destekleyici bitki “dereotu” kürü tavsiye etmektedir. Dereotu kürü özellikle nodüller için de etkilidir. Ayrıca bitkisel olarak da yardımcı ve destekleyici kür kullanabilirsiniz.

Hipotiroid (Tiroidin yavaş çalışması) ya da Hipertiroid (Tiroidin hızlı çalışması) durumunda, dereotu kürü uygulanacaktır. Tiroid glandının her iki durumunda da kürün uygulanış tarzı aynıdır.


Dereotu kürünün uygulanışı: Troid Hastaları için DEREOTU Kürü nasıl uygulanır?

Sabah, öğle ve akşam aç karnına, öğünlerden 15 dakika önce 1 yemek kaşığı dolusu taze yeşil dereotu bir kaç kere çiğnendikten sonra 2-3 yudum su ile yutulacaktır. Bu küre hiç ara verilmeden 3 ay devam edilir.

Kürün ikinci ayından sonra tiroid hormonlarınızı zaman zaman kontrol ettirin, çünkü kullandığınız ilacın miktarını azaltmanız gerekebilir. İlaç azaltımını doktorunuza danışmadan kesinlikle kendi kendinize karar vermeyin.

Tiroid nodüllerinin küçülmesinde ya da ilerlemesinde de bu kür oldukça etkilidir. Bu kür sayesinde çok sayıda hasta, ilaç alımından kurtulmuştur .Var olan nodülleri de yok olmuştur. Gerekirse dereotu kürüne daha uzun zaman devam edilebilir.
Bu konuda 5 ay sonra ilaçlarını bırakan hastaların oranı yüzde 90′dır.

4 yorum yapılmış »

 • gülşen demiş ki:

  nodüller için dere otu tohumunun iyi geldiğini duydum doğrumu

 • cihan demir demiş ki:

  tiroid hastasiyim nodullarimda tumor cikti tedavi oluyorum neyin faydasi olur

 • serkan k demiş ki:

  haşimato hastasıyım 2 bucuk aydır dere otu kürünü uygulamaktayım bogazımdakı modulde fark edilebilir boyutta küçülme oldu dere otu kürüne ne kadar süre daha devam etmeliyim? antikor sevyemde değişme olurmu?

 • bercan yılmaz demiş ki:

  dereotu kürünü uzun vadeli kullanıldıgında hiçbir sakıncası olmaz degilmi

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.321 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı