Kırışıklık Giderici Masajlar: Kırışıklık Gideren Masaj Yöntemleri

Kırışıklık Giderici Masajlar: Kırışıklık Gideren Masaj Yöntemleri… Yüzümdeki kırışıkları nasıl giderebilirim? Yüzümün kırışmasını nasıl önleyebilirim? Yüzdeki ince kırışıklıklar nasıl giderilir? Gözaltı torbaları masaj ile yok edilebilir mi? Göz çevresi, göz kapakları, dudak çevresi ve boyun bölgesi kırışıklıkları için faydalı basit makyaj teknikleri nelerdir? Kırışıklık gideren basit hareketler


Başınızı dik tutun. Kollarınızı omuz hizasında kaldırın ve ellerinizi başınızın üzerine koyun. Baş parmaklarınızla başınızın arkasını bastırın, diğer dört parmağınız saç diplerinizin hizasında alın bölgesinde olsun. Şimdi dört parmağınızı, baş parmağınızın hizasına doğru baş derinizde kuvvetli bir basınç oluşturacak şekilde bastırın. Parmaklarınızı serbest bırakın ve aynı egzersizi üç kez tekrarlayın.

Önerimiz: Bu egzersizi haftada üç kez tekrarlayın. Bir ayın sonunda ilk değişiklikleri fark edeceksiniz.

Göz altı torbaları için faydalı masaj
Her iki baş parmağınızı ensenizin üst tarafına bastırın. Diğer parmaklarınızı göz hizasında şakaklarınıza koyun. Şimdi parmaklarınızı şakaklardan baş parmaklarınıza doğru yumuşak hareketlerle geriye doğru itin. Tüm parmaklarınız kulaklarınızın arkasında toplandığında 5 saniye boyunca iki baş parmağınızla ensenize kuvvetli bir baskı uygulayın. Daha sonra parmaklarınızı rahat bırakın ve egzersize yeniden başlayın. Aynı hareketi 3 kez tekrarlayın.

Önerimiz: Eğer bu egzersizi haftada 3 kez tekrarlarsanız, ilk sonuçları bir ayın sonunda almaya başlarsınız.

Göz çevresi kırışıkları için yararlı masaj yöntemi

Her iki elinizi rahat bir şekilde ellerinizin üstü dışarıyı gösterecek şekilde şakaklarınızın üzerine koyun. Ellerinizi kulak hizasına doğru çekerken yüzünüzün gerginleştiğini hissedeceksiniz. Bu sırada gözleriniz sıkıca kapalı olsun, öyle ki, göz kapaklarınızdaki titremeyi hissedin. Gerginliği çözdükten sonra egreszisi yeniden tekrarlayın.

Üst göz kapakları için faydalı masaj
Gözlerinizi kapatın. İşaret parmaklarınızla göz kapaklarınızı içeriden dışarıya doğru basınç oluşturacak şekilde bastırın. Bu sırada gözlerini açmayı deneyin, ama parmaklarınızın baskısından bu mümkün olmayacaktır. Bu egzersiz göz kapağı kaslarını güçlendirecek, sarkmalarını engelleyecektir.

Dudak çevresi kırışıklık önleyici masaj
Dudak çevresindeki elastikiyetini kaybetmiş cilt için parmaklarınızı yanaklarınızın üzerine koyun. Parmak uçlarınız ağız hizasında olsun ve ellerinizle yüzünüzü yukarıya doğru kaldırın. Bunu yaparken yüzünüzde başka kırışıklıkların olmamasına dikkat edin. Dudaklarınızı sanki “o” diyecekmiş gibi açın. Aynı anda ağzınızı kapatmaya çalışın. Bu sırada yüzünüzde oluşan güçlü gerginliği hissedeceksiniz.

Düz bir boyun için kırışıklık önleyen masaj önerisi
Sağ elinizi sol şakağınızın üzerine koyun. Sağ eliniz başınızı sola çekecektir. Bu sırada karşı bir baskıyla boyun kaslarınızı hareket ettirin. Şimdi sol elinizi sağ şakağınızın üzerine koyun ve aynı hareketi tekrarlayın.

Tüm cilt bakımı tavsiyelerimiz için tıklayın

6 yorum yapılmış »

 • esra demiş ki:

  çok saçma istedigimiz kadar yapalım hiç bir faydası yok kremlerde geçici olarak faydalı yanı sürdügümüz zman nemlendirdigi için rahat ediyoruz bıraktıgmız an aynı keşke yaşı geriye çekme gibi bişey olsaydı inanın bunlara gerek kalmazdı istedigimiz kadar masaj yapalım en pahalı kremler kullanalım faydası yok yaş geçtikçe cildimiz vucudmuzda eskiyecek en iyisi kabullenmek bunları

 • buket demiş ki:

  katılıyorum esracım sana çok haklısın olan kesemize paramıza oluyor o kadar çok abrtıyorlarki kesin çöcüm diye alıyoruz ama yok sadce ogün rahat ediyoruz kremi bıraktıgımız zaman büyü bozuluyor herşey eskiye dönüyor tıpki külkedisi gibi………

 • Sade demiş ki:

  Slm ben buna katilmiyorum ben 22 yasinday goz cevremde kirisiklari azaltim ama surekli ve devam masajla spor yapan insani dusunun o vucut bikere yapmakla olmuyo yillarca devamli hareketle o hali aliyo devamlilik onemli

 • banu__ demiş ki:

  Arkadaşlar zeytin yaqı kullanın masaj yapın yüzünüze faydasını qöreceksiniz..

 • serpil demiş ki:

  banu zeytin yağı kullandım yüzümde lekeler oluşmaya başladı her cild için her taktik iyi gelmiyor yaptığın her hareket yoga olsun besleyici kremler olsun yalnış uygulanıp kullanıldığı zaman geriye dönülmeyecek deformeler olup kırışıklıklar sarkmalar fazlalaşıyor bu taktikler tabiki önemi vardır fakat kısaca 40yaşından sonra pek bir işe yaramıyor gençlerin cildi her halikarda kendini yeniliyebiliyor ama biz bunları yapsakta pek faydasını göremiyoruz inşallah herşeyin hayırlısı

 • rain demiş ki:

  elbet birgün yaşlancaz ama bu ne kdar geç olursa okadar ii bence otuz yaşındayken elli gbi gözükmeyi kim ister ki bayanlar

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.318 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı