Mental Retardasyon İçin Refleksoloji- Dr. Esat Başaran

Mental retardasyon sorunu olanlar için refleksoloji işe yarar mı, faydalı olur mu? İşte bu soruların cevabı için merakınızı giderecek videomuz:


Mental Retardasyon Nedir?

Mental retardasyon ya da zeka geriligi (ZG), yas ve topluma uygun olarak seçilmis testlerle saptanan bilissel kapasitenin ortalamadan düsük olmasidir. Ancak günümüzde zekanin taniminda zeka bölümü (ZB, IQ) belirleyici olmaktan çikmis, uyum süreci önem kazanmistir: ZG, onsekiz yastan önce baslayan, özbakim, ev yasami, iletisim, sosyal iliskilerdeki basari, toplum kaynaklarinin kullanimi, kendini yönetebilme, akademik beceriler, çalisma yasami, bos zamanlarini kullanma, saglik, ve güvenlik gibi alanlardan en az 2 tanesinde uyumsal islevlerin yetersiz olmasi, bunlari bagimsiz olarak yapamama durumudur.

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.321 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı