Mental Retardasyon İçin Refleksoloji- Dr. Esat Başaran

Mental retardasyon sorunu olanlar için refleksoloji işe yarar mı, faydalı olur mu? İşte bu soruların cevabı için merakınızı giderecek videomuz:


Mental Retardasyon Nedir?

Mental retardasyon ya da zeka geriligi (ZG), yas ve topluma uygun olarak seçilmis testlerle saptanan bilissel kapasitenin ortalamadan düsük olmasidir. Ancak günümüzde zekanin taniminda zeka bölümü (ZB, IQ) belirleyici olmaktan çikmis, uyum süreci önem kazanmistir: ZG, onsekiz yastan önce baslayan, özbakim, ev yasami, iletisim, sosyal iliskilerdeki basari, toplum kaynaklarinin kullanimi, kendini yönetebilme, akademik beceriler, çalisma yasami, bos zamanlarini kullanma, saglik, ve güvenlik gibi alanlardan en az 2 tanesinde uyumsal islevlerin yetersiz olmasi, bunlari bagimsiz olarak yapamama durumudur.

Yorum yapmak ister misiniz?!

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 2.448 )

Tırnak Kırılması Neden Olur? Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir?

Tırnak Kırılması Neden Olur? Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir?Bu yazımızda sizlere tırnak kırılması hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Tırnak kırılması, pek çok kişinin başına ... ( 3.010 )

Baş Ağrısı İçin Doğal Çözüm: Nane Yağı ve Nane Yağının Faydaları

Baş Ağrısı İçin Doğal Çözüm: Nane Yağı ve Nane Yağının FaydalarıMigren hastalığı olmak üzere diğer başağrısı türlerinin nane yağının başta, boyun, ense ve kas ... ( 2.734 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı