Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Mide bulantısı nasıl geçer? mide bulantısına ne iyi gelir? mide bulantısı için ne yapmalı? İşte mide bulantısı çekenler için çözüm yolları:


Mide bulantısı nasıl geçer?

Mide bulantısı bir çok nedenle ortaya çıkar. Özellikle viral ve bakteriyel enfeksiyonların seyri sırasında, bazı ilaçların kullanımı sırasında ortaya çıkabilir. Bunun yanında psikolojik nedenlerde bulantıyı tetikleyebilir. Tedavi sırasında ilk olarak yapacağımız şey bulantının neden kaynaklandığını bulmaktır. Eğer bulantı bakteriyel ve viral enfeksiyona bağlı ise bu yönde tedavi uygulanır. Bunun yanında eğer bulantı ilaç kullanımına bağlı olarak ortaya çıkıyorsa kullanılan ilaç kesilir. Psikolojik nedende ise kişi kendini rahatlatıp güneşli havalarda bol bol yürüyüş yapar ve rahatlarsa mide bulantısı önlenebilir. Bazen de kullanılan keskin kokulu parfümlerde bulantıya neden olabilir bu bulantıyı önlemek için parfüm değiştirilebilir. Bulantıyla baş etmedeki en önemli noktalardan biride yeme şeklimizi iyi ayarlamaktır.tıka basa Üç öğün şeklinde değil az az sık sık günde altı öğün şeklinde beslenme aralarını açmak çok önemlidir. Öğünlerde çorbaları suları yemekle birlikte içmemek gerekiyor çünkü zaten yemek yeniliyor üzerine sıvı yiyecekler alınırsa mide gerilimi artar buda kişinin kusmasına neden olur. Sonuç olarak sıvı yiyecekleri yemekler birlikte değil ya önce ya da sonrasında yemek gerekir.

Yorum yapmak ister misiniz?!

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 2.453 )

Tırnak Kırılması Neden Olur? Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir?

Tırnak Kırılması Neden Olur? Tırnak Kırılmasının Nedenleri Nelerdir?Bu yazımızda sizlere tırnak kırılması hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Tırnak kırılması, pek çok kişinin başına ... ( 3.019 )

Baş Ağrısı İçin Doğal Çözüm: Nane Yağı ve Nane Yağının Faydaları

Baş Ağrısı İçin Doğal Çözüm: Nane Yağı ve Nane Yağının FaydalarıMigren hastalığı olmak üzere diğer başağrısı türlerinin nane yağının başta, boyun, ense ve kas ... ( 2.740 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı