Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Mide bulantısı nasıl geçer? mide bulantısına ne iyi gelir? mide bulantısı için ne yapmalı? İşte mide bulantısı çekenler için çözüm yolları:


Mide bulantısı nasıl geçer?

Mide bulantısı bir çok nedenle ortaya çıkar. Özellikle viral ve bakteriyel enfeksiyonların seyri sırasında, bazı ilaçların kullanımı sırasında ortaya çıkabilir. Bunun yanında psikolojik nedenlerde bulantıyı tetikleyebilir. Tedavi sırasında ilk olarak yapacağımız şey bulantının neden kaynaklandığını bulmaktır. Eğer bulantı bakteriyel ve viral enfeksiyona bağlı ise bu yönde tedavi uygulanır. Bunun yanında eğer bulantı ilaç kullanımına bağlı olarak ortaya çıkıyorsa kullanılan ilaç kesilir. Psikolojik nedende ise kişi kendini rahatlatıp güneşli havalarda bol bol yürüyüş yapar ve rahatlarsa mide bulantısı önlenebilir. Bazen de kullanılan keskin kokulu parfümlerde bulantıya neden olabilir bu bulantıyı önlemek için parfüm değiştirilebilir. Bulantıyla baş etmedeki en önemli noktalardan biride yeme şeklimizi iyi ayarlamaktır.tıka basa Üç öğün şeklinde değil az az sık sık günde altı öğün şeklinde beslenme aralarını açmak çok önemlidir. Öğünlerde çorbaları suları yemekle birlikte içmemek gerekiyor çünkü zaten yemek yeniliyor üzerine sıvı yiyecekler alınırsa mide gerilimi artar buda kişinin kusmasına neden olur. Sonuç olarak sıvı yiyecekleri yemekler birlikte değil ya önce ya da sonrasında yemek gerekir.

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.318 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı