Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir? Soğan Suyu Faydaları

Soğan suyunun faydaları hakkında sizlere bilgi vermek istedik. Son zamanlarda soğan suyu, başta İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki tarafından çeşitli hastalıklar için tavsiye edilmiştir. İşte Soğan suyunun faydaları:

Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir?


Soğan, sarımsakla beraber önceden beri doğal antibiyotik olarak bilinir. Gerçekten de soğanın içeriğindeki sulfosid maddesi antibiyotik özelliğe sahiptir.

Soğanda Quercetin isimli antioksidan bir madde bulunmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirici özelliğe sahiptir.

Beyaz kuru soğanın erkek ve bayanlardaki kemik erimesine faydalı olduğu bildirilmiştir.

Soğan suyu kalbi güçlendirici etkiye sahiptir. Kalp ve damar hastalıklarına karşı vücudunuzu korur.  Yüksek tansiyonu düşürücü etkisi vardır, flavonoid içerir. Kan yapımına yardım eder. Kalp çarpıntısını giderir.

Çeşitli Hastalıklar için Soğanın ve Soğan Suyunun Faydaları

*Parazit Dökücü: Çocuklardaki bağırsak parazitlerine karşı soğan suyu faydalıdır. Aç karnına, yemeklerden önce günde üç kere birer tatlı kaşığı soğan suyu içilir.

*Burun kanamalarını durdurmak için: Soğan yumrusu ikiye kesilir. Yarım soğan burnun önüne bağlanır.

*İştah açmak için: Soğan midedeki bezlere uyarıcı etki yapar ve iştah açma özelliği vardır. Salatalarda veya çiğ olarak  soğan yemek iştah açabilir.

*Şişmelere Karşı: Ayak, bacak, karın, göğüs ve ellerdeki şişmelere karşı da soğan suyu faydalıdır. Günde üç defa yemeklerden önce bir çorba kaşığı soğan suyu içilmelidir.

Soğan suyu ile zayıflama

Prof. Dr. Ahmet Maranki, şeker hastaları ve kilosu fazla olanlar için soğan suyu kürü öneriyor. Soğan suyu zayıflatırmı, soğan suyu ile zayıflamak mümkün mü diyenler için: Ahmet Maranki kuru soğan kürü

Soğan suyu ile sivilce tedavisi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, sivilce tedavisi için kuru soğan kürü tavsiye ediyor. Sivilcelerden kurtulmak isteyenlere: İbrahim Saraçoğlu Soğan  kürü (sivilce için)

Miyom, Pcos ve Vajinal Akıntı İçin Soğan kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kadın hastalıkları için soğan suyu kürü öneriyor. Özellikle polikistik over ve miyom sorunu olanlar için: İbrahim Saraçoğlu Soğan kürü (miyom ve pcos için)

Bir yorum yapılmış »

  • online demiş ki:

    neden olmasin:)

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.318 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı