SÜREKLİ KABIZLIK ŞİKAYETİ OLANLAR İÇİN İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeli Portakal Yaprağı Kürü

SÜREKLİ KABIZLIK ŞİKAYETİ OLANLAR İÇİN ve sürekli kabızlık çekenler için İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeli Portakal Yaprağı Kürü nasıl uygulanır? Sürekli kabızlık şikayetim var? Ne yapmalıyım? Sürekli kabızlık hastalığına karşı evde kolayca hazırlanabilecek basit, doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri… Sürekli kabız olanlar için faydalı Portakal Yaprağı kürü tedavisi…


SÜREKLİ KABIZLIK ŞİKAYETİ OLANLAR ve devamlı kabızlık sıkıntısı çekenler İÇİN bitki profesörü, dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun tavsiyeleri: Sürekli kabızlık şikayetim için bitkisel bir çözüm arıyorum diyenler için  dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, Portakal yaprağı kürü tavsiye ediyor. Bu kürü 3-4 günden fazla devam ettirmeyin ve günde 1 kez için.

Kabızlık sorununuzu gidermek için sakın sinameki kullanmayın çünkü sinameki sorununuzu geçici olarak çözer ve bağırsaklarınızın içine zarar verekek sizin şikayetlerinizin artmasına neden olur.

PORTAKAL YAPRAĞI KÜRÜ: 8-9 adet taze portakal yaprağı1,5 su bardağı su… Portakal yapraklarını suyun içinde 8-9 dakika kaynatın ve ılnınca için . Bu kür sizin bu sorununuzu kökten çözecektir. Kurutulmuş portakal yaprağı işe yaramaz, mutlaka taze olması lazım. Ayrıca portakal yaprağı kürü alışkanlık yapmaz ve içmeyi bıraktıktan sonra aynı sorunları tekrar yaşamaya başlamazsınız. Taze yaprakları buzdolabında 20-25gün kadar taze ve bozulmadan saklayabilirsiniz.

Kabızlık için İbrahim Saraçoğlu‘nun diğer bir önerisi ise pırasa… pırasayı haftada en az 4 gün ,pirinçsiz olarak zeytin yağı ile pişirin ve tüketin bu da sizin bağırsaklarınızın çalışmasını sağlar.

Doktor İbrahim Saraçoğlu’nun tüm sağlık konulu tavsiyeleri için tıklayın

6 yorum yapılmış »

 • fatma demiş ki:

  saygıdeğer hocam aşırı derecede gabızlık ve gaz sorunum var. portakal yaprağı öneriniz deneyeceğim. yalnız hangi aralıklarla, aç yada tok ve kaç gün devam edileceğini belirtmemişsiniz. Bilgi verirseniz sevinirim.. SAYGILAR..

 • ışıl demiş ki:

  hocam bende kabızlık nedeniyle hemoroit oluştu ancak bitkisel tadavileri neler merak ediyorum yardımcı olmanızı istiyorum sağ olun

 • AYSUN demiş ki:

  HOCAM BEBEK EMZİRENLER BU KÜRLERİ KULLANABİLİR Mİ SAYGILARIMLA

 • hülya demiş ki:

  vermiş oldugunuz öneriler için teşekkürler portakal yapragı kürünüzü hangi ögünlerde yemek öncesi veya sonrası naasıl kullanılmalı açıklama yaparsanız sevinirim teşekkürler 10 şubat 2009

 • sevinç demiş ki:

  Değerli hocam kızım 3 yaşında süerli kabız götürmediğimiz doktor kalmadı sonuç alamadık piskolojik dediler kızım için portakal yaprağını kullanabilirmiyim saygılarımla…..

 • semra demiş ki:

  saygılar hocam bende yaklaşık 1 seneye yakın kabızlık var ve çok hastaneye gitim ve bunun hiç faydalarını göremedim napmam lazım

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.318 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı