TONİKLER: Yağlı Ciltler İçin SIKILAŞTIRICI Tonikler

TONİKLER: Yağlı Ciltler İçin SIKILAŞTIRICI Tonikler… Basit ve kolay yağlı ciltler için sıkılaştırıcı tonik tarifleri… Sıkılaştırıcı yüz toniği nasıl hazırlanır? Yağlı ciltler için tonik tavsiyeleri, yağlı cilt için sıkılaştırıcı tonik yapma yöntemleri… Yağlı ciltler için sıkılaştırıcı Çilekli tonik, Yağlı ciltler için sıkılaştırıcı Salatalıklı tonik…


Çilekli tonik (Yağlı ciltler için sıkılaştırıcı)
1/2 fincan püre haline getirilmiş çilek
1/2 fincan sour cream (yoğurda benzeyen ekşi bir krema) ya da yoğurt

Malzemeleri blendırda düşük hızda püre haline gelene dek çırpın. Yüze ve enseye uygulayın 30 dk sonra ılık su ile durulayın. Eğer maske çok cıvık ise, buzdolabında bir saat bekletin.

Salatalıklı tonik (Yağlı ciltler için sıkılaştıcı)
1 fincan hamamelis
1 adet limonusuyu
3 yemek kaşığı kabaca kıyılmış salatalık

Tüm malzemeleri temiz bir cam şişenin içinde karıştırarak, iki gün bekletin. Salatalığı içinden çıkarın. Soğuk bir yerde muhafaza edin. Bu tonik gözenekleri sıkılaştırır, güneş yanığına karşı iyi gelir ve doğal bir deodorant olarak kullanılabilir.

yağlı ciltler hakkında tüm cilt bakımı yazıları için tıklayın

tüm tonik tariflerimiz için tıklayın

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.318 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı