YAŞ FARKI Sorunu: Kadın ile Erkek Arasındaki YAŞ FARKI Birlikteliği Nasıl Etkiler?

YAŞ FARKI Sorunu: Kadın ile Erkek Arasındaki YAŞ FARKI Birlikteliği Nasıl Etkiler? Kadın ve erkek arasındaki yaş farkı aşkı yaşamaya engel midir? Kadın kendisinden büyük ya da küçük bir erkekle evlenirse avantajları ve dezavantajları nelerdir? Yaş farkı mesele midir, sorun edilmeli midir? Genç bir bayan orta yaşlı bir erkekle ne kadar mutlu olabilir? Bayan kendisinden yaşça küçük bir erkekle evlenirse mutlu olabilir mi? Yaş farkına rağmen yapılan evlilikler ne gibi sorunlara gebedir? Evlilikte yaş farkı meselesi üzerine…


Bir kadın yaşça kendisinden çok büyük ya da çok küçük bir erkekle ilişki kurarsa mutlu olabilir mi?

Yaşlı erkekle aşk üzerine

Yaşlı derken, tabii 25 yaşında, genç bir kadının 80′lik bir dedeyle zoraki evlenmesinden bahsetmiyoruz. 25 yaşında bir bayanın kendisinden 20 yaş büyük, 45 yaşında bir erkekle olmasını kastediyoruz.

Avantajları: Orta yaşlı erkekler genç kadınların kendilerini iyi hissetmelerini ve mutlu olmalarını nasıl sağlayacaklarını çok iyi bilirler. Genellikle başlarından genç yaşta bir evlilik geçmiş olduğundan bu kurumu da gayet iyi tanırlar. Onların istediği şey, kaybetmeye başladıkları gençliklerini kendilerinden küçük bir kadınla yeniden kazanmak, yani ikinci bahar yaşamaktır. Karşılarındaki kadını memnun etmek için ellerinden geleni yaparlar. Bu tip erkekler yaşına göre çabuk olgunlaşmış ve bu yüzden kendi yaş grubuyla pek iletişim kuramayan kadınlar için idealdirler.

Dezavantajları: Yaşı ilerledikçe erkek ister istemez kadından çok önce yıllara yenik düşüyor. Sosyal ve fiziksel aktivitelerden uzaklaşıyor, gece hayatından elini eteğini çekiyor ve kadın henüz hayatın ortasındayken yapayalnız kalıyor. Bu da arada anlaşmazlıklar çıkmasına, tarafların mutsuz olmasına neden olabiliyor. kadinveguzellik.net

Genç erkekle aşk mümkün müdür?

Türkiye’de çok nadir karşılaşılan bir durum olmakla birlikte orta yaşlı bir kadın, kendisinden yaşça epey küçük bir erkekle ilişki kurabiliyor. Sıkça rastlanmasa bile, bu tarz birliktelikler vardır. Bu tarz bir ilişkiye giren kadın kendisinden küçük erkekle genellikle kendi çevresinde değil bambaşka bir çevrede tanışıyor.

Avantajları: Orta yaşlı kadın kendi yaş grubundan erkeklerle kurduğu aşk ilişkilerinde aradığını bulamamış ve hayal kırıklığına uğramıştır. Bu yüzden de genç, yakışıklı ve en önemlisi hayat dolu bir erkekle yepyeni bir enerji kazanmak, taze ve dinamik bir aşk yaşamak ister, erkekse genç kadınlarla yaşadığı olgunlaşmamış, acemilik kokan tecrübelerden sıkılarak ne istediğini bilen bir kadınla daha seviyeli bir ilişki beklentisindedir.

Dezavantajları: Kadının erkekten daha erken çökecek ve yorulacak olması bir yana bu ilişkinin en zor tarafı, çevreye karşı verilen mücadelenin birliktelikte yarattığı sıkıntılar ve yıpranmalardır. Ailelerin kesinlikle karşı çıkması muhtemel böyle bir ilişkide toplum içinde yapayalnız kalmayı göze almak da gerekebilir. Ama herşeye rağmen ben bu olumsuzlukları aşarım diyebilenler için ilerleyen yaşlardaki sorunlar da yine ilişkiyi zorlayabilir. Eğer içinde bulundukları çevre ilişkilerini kaldırabilecek kadar modernse, o zaman sorun ancak ileri yaşlarda yaşama aynı oranda ayak uyduramama olabiliyor. Bu da kadınla erkeği zaman içinde birbirinden uzaklaştırabiliyor.

Sonuç: Aşk ve sevgi için denemeye değer diyebilenleri tebrik etmek gerekir. Sonunu düşünen kahraman olamaz… Hayatı korkmadan ve içinizden geldiği gibi yaşayın, ama mantığınızı kaybetmeyin…

Yorum yapmak ister misiniz?!

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici Tarifleri

Suna Dumankaya Çatlaklar İçin Nemlendirici TarifleriÇatlaklar için nemlendirici tarifi arayanlar için Suna Dumankaya bitkisel nemlendirici tarifleri veriyor. Çatlaklar için doğal ... ( 960 )

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde Faydaları

Gliserinin Faydaları Nelerdir? Gliserinin Cilde FaydalarıSizlere bu yazımızda gliserin hakkında bilgiler vereceğimizi ve gliserinin faydalarını öğrenmenizi mümkün kılacağımızı belirtmek isteriz. ... ( 1.321 )

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?

Tırnak Batması Nedir? Tırnak Batması Nasıl Olur?Bu yazımızda sizleri tırnak batması hakkında bilgi sahibi yapmaya çalışacağız. Tırnak batması probleminin, günümüzde, pek ... ( 3.547 )

Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm

Prof. Dr. Ahmet Maranki grip için bazı bitkisel çözümler öneriyor...

Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirmek İçin

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren besinler hakkında Osman Müftüoğlu'nun yazısı